Знак відеофіксації порушень
Наприкінці XX століття у Великобританії зʼявився знак контролю швидкості з такою піктограмою:
Дивно, що британці обрали для сучасного знака старомодну камеру з міхами. Але ще дивніше, що багато інших країн мають таку саму (або дуже схожу) піктограму. Серед цих країн Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Болгарія, Греція, Кіпр, Угорщина, Туреччина, Ірландія, Ісландія — а також Україна.
У світі є гарна й проста піктограма камери — прямокутник з видошукачем та обʼєктивом . Багато людей знайомі з нею з дитинства, мільйони бачать її щодня на екранах своїх телефонів. На нашу думку, немає жодних причин не використовувати цю піктограму.
Коли ми почали приміряти оновлену камеру на знаку, стало зрозуміло, що їй бракує динаміки. Було б добре показати, що камера працює:
Разом із цим здоровий глузд підказував, що на такому знаку не дуже раціонально використовується простір. Думаємо далі й досліджуємо досвід інших країн:
Згодом ми побачили як виглядають знаки контролю швидкості в 🇩🇰 Данії та 🇧🇻 Норвегії. Це була дуже вдала знахідка — і серйозний кандидат на новий стандарт:
Адаптуємо цей підхід до наших потреб. Беремо квадратну основу, ставимо нашу камеру, малюємо радіохвилі. Готово:
Вийшов простий, сучасний і зрозумілий знак.
Оновлення: У першій версії цієї статті обʼєктив на нашому знаку виглядав інакше. Читач @yiiiiaro вказав, що варіант із «відкритим» обʼєктивом краще показує, що камера працює. Ми погодилися й оновили знак. Дякуємо!
P.S. Для позначення зони дії знака стане в пригоді табличка 7.2.1
: