Знаки, яких немає
Є попереджувальні знаки, які зустрічаються в інших країнах, але яких у нас немає. Серед цих знаків є три, які, на нашу думку, можуть бути корисними і в Україні:
Перші два знаки інформують про прилягання другорядної дороги, попереджуючи про те, що в потік можуть вливатися інші машини. Це підвищує увагу та іноді допомагає заздалегідь зайняти вільну смугу, щоб не сповільнювати рух.
При правосторонньому русі знак «Прилягання другорядної дороги справа» буде використовуватися частіше. Проте конфігурації доріг бувають різними — тож є сенс мати симетричний знак у запасі. Обидва ці знаки дозволені Віденською конвенцією.1
Схожий знак
В Україні є знак 5.22 зі схожою функцією. Він має декілька недоліків:
- Цей знак нестандартний, і значно менш поширений порівняно з трикутним знаком.
- Вигляд і виробництво такого знака залежать від кількості смуг на дорозі.
- Знак належить до інформаційно-вказівних, хоча доцільніше було б використовувати попереджувальний знак.
Новий трикутний знак може замінити цю нестандартну версію.
Третій знак — «Пішоходи»2. Він відрізняється від знака 1.32 (із зеброю) і має іншу задачу — попередити про місця, де пішоходи можуть опинитися на проїзній частині поза межами переходів. Це може бути спричинено відсутністю тротуару, ремонтом дороги, її невдалою конфігурацією тощо.
Коли потрібного знака немає, а проблема є, на допомогу може прийти знак 1.39 із додатковою табличкою. Порівняно з піктограмою людини, цей варіант гірше передає сутність небезпеки та є менш доступним через потребу в тексті:
Приймати рішення про впровадження таких знаків на дорогах України — справа експертів. Але ми, як дизайнери (та водії), спостерігаємо, знаходимо вдалі рішення та ділимося ними. Три знаки, про які ми сьогодні розповіли, здаються нам корисним доповненням до поточного набору.
Примітки
-
Vienna Convention on Road Signs and Signals: Annex 1, section A, II, paragraph 19 (b); Annex 3, symbol A, 19c. ↩
-
Знак «Пішоходи» зустрічається у багатьох країнах. У Європі його можна побачити у Великій Британії, Греції, Естонії, Ірландії, Ісландії, Іспанії, Литві, Люксембурзі, Нідерландах, Німеччині, Португалії, Сербії, Словаччині, Угорщині, Фінляндії, Чехії та Швеції. ↩